Placówki: do Stomatolog w miejscowości KROBIA, województwo Wielkopolskie. Liczba placówek: 2

GABINET STOMATOLOGICZNY

Telefon: 691951197

Adres: POWSTAŃCÓW WLKP. 95 E, KROBIA

Udogodnienia:

  • Podjazd dla wózków
  • Parking

Zobacz szczegóły

PRYWATNY GABINET STOMATOLOGICZNY MAŁGORZATA SKRZYPCZAK KROBIA UL. POWST.WLKP.11

Telefon: 605213633

Adres: POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 11, KROBIA

Udogodnienia:

  • Toaleta
  • Podjazd dla wózków
  • Parking

Zobacz szczegóły

Dołącz do naszej grupy na fb i zapytaj się społeczności

FORUM MEDYCZNE DLA KAŻDEGO

Kolejki i Terminy NFZ – Sprawdź, Podziel się, Uzyskaj Wsparcie

Najczęściej zadawane pytania

Zaleca się wizyty kontrolne u stomatologa co najmniej dwa razy w roku. Regularne kontrole pozwalają na wczesne wykrycie próchnicy, chorób dziąseł oraz innych problemów jamy ustnej, co umożliwia szybką interwencję i zapobiega poważniejszym komplikacjom.

Współczesna stomatologia dysponuje zaawansowanymi metodami znieczulenia, które minimalizują dyskomfort podczas zabiegów. Większość procedur jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że są praktycznie bezbolesne. Stomatolog dostosuje rodzaj znieczulenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kluczem do zdrowych zębów i dziąseł jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie pastą z fluorem, używać nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz stosować płukanki antybakteryjne. Regularne wizyty kontrolne i profesjonalne czyszczenie zębów u stomatologa są również ważne.

Wybielanie zębów pod kontrolą stomatologa jest bezpieczne i skuteczne. Stomatolog oceni stan zębów i dziąseł przed zabiegiem oraz dobierze odpowiednią metodę wybielania. Należy unikać samodzielnego stosowania niecertyfikowanych produktów wybielających, które mogą uszkodzić szkliwo.

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się około pierwszego roku życia dziecka lub po wyrżnięciu się pierwszych zębów mlecznych. Wczesne wizyty pozwalają na monitorowanie rozwoju zębów i szczęki oraz edukację rodziców w zakresie pielęgnacji jamy ustnej dziecka.

Leczenie kanałowe, zwane również endodontycznym, polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z wnętrza zęba, oczyszczeniu kanałów korzeniowych i ich wypełnieniu. Jest konieczne w przypadku głębokiej próchnicy, urazu zęba lub zapalenia miazgi, aby uratować ząb przed ekstrakcją.

Tak, ortodoncja dla dorosłych jest coraz bardziej popularna. Istnieją różne metody korekcji wad zgryzu u dorosłych, w tym aparaty stałe metalowe, ceramiczne czy niewidoczne nakładki (alignery). Stomatolog ortodonta oceni możliwości leczenia i dobierze odpowiednią metodę.

Objawy chorób dziąseł to krwawienie podczas szczotkowania, zaczerwienienie, obrzęk, odsłonięcie szyjek zębowych oraz nieprzyjemny zapach z ust. Leczenie polega na profesjonalnym oczyszczeniu zębów (skaling, piaskowanie), zastosowaniu odpowiednich preparatów oraz poprawie higieny jamy ustnej.

Implanty zębowe to trwałe i estetyczne rozwiązanie pozwalające na odbudowę brakujących zębów. Wszczepiony w kość tytanowy implant pełni funkcję korzenia zęba, na którym mocuje się koronę protetyczną. Przy odpowiedniej higienie i regularnych kontrolach implanty mogą służyć przez wiele lat.

Lęk przed leczeniem stomatologicznym jest powszechny. Ważne jest znalezienie stomatologa, który zrozumie Twoje obawy i zapewni komfortową atmosferę. Nowoczesne metody znieczulenia, techniki relaksacyjne oraz możliwość sedacji podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) mogą pomóc w zmniejszeniu stresu.

Chcesz dostać powiadomienie na maila o tym, gdy uruchomimy wyszukiwarkę?