Jeśli masz celiakię, musisz być ostrożny z alkoholem, ponieważ niektóre napoje alkoholowe mogą zawierać gluten. Produkty zbożowe, takie jak piwo, whisky lub wódka wyprodukowane z pszenicy, jęczmienia lub żyta, mogą zawierać gluten i mogą prowadzić do objawów u osób z celiakią. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać etykiety i upewnić się, że napoje alkoholowe są oznaczone jako "bezglutenowe" lub nie zawierają składników zbożowych.
Dołącz do naszej grupy na fb i bądź na bieżąco
Czy wiesz, że możesz pomóc? Wypełnij ankietę o przebytej chorobie
Odpowiemy do 24 godzin
Premiera naszej aplikacji już wkrótce!
Chcesz dostać powiadomienie na maila o tym, gdy uruchomimy wyszukiwarkę?