Ibuprofenum + Paracetamolum (Ibuxal Plus)

Substancja czynna Ibuprofenum + Paracetamolum
Forma farmaceutyczna Tabletki powlekane
Moc 200 mg + 500 mg
Numer rejestru 26257
Kod ATC N02BE51
Producent/Importer
  • Alkaloid - INT d.o.o. (Słowenia)
  • Terapia S.A. (Rumunia)

Dokumenty do pobrania

Podziel się swoją opinią o leku!

Twoja opinia jest ważna dla nas i dla innych pacjentów.

Dodaj opinię

Treść ulotki

Ulotka dołączona do opakowania: Informacja dla użytkownika

Ibuxal Plus, 200 mg + 500 mg, tabletki powlekane

Ibuprofenum + Paracetamolum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku, ponieważ zawiera ona

informacje ważne dla pacjenta.

Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według

zaleceń lekarza lub farmaceuty.

- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.

- Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.

- Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane

niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.

- Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować

się z lekarzem.

Spis treści ulotki

1. Co to jest lek Ibuxal Plus i w jakim celu się go stosuje

2. Informacje ważne przed przyjęciem leku Ibuxal Plus

3. Jak przyjmować lek Ibuxal Plus

4. Możliwe działania niepożądane

5. Jak przechowywać lek Ibuxal Plus

6. Zawartość opakowania i inne informacje

1. Co to jest lek Ibuxal Plus i w jakim celu się go stosuje

Lek nosi nazwę Ibuxal Plus. Ibuxal Plus zawiera dwie substancje czynne (dzięki którym lek działa). Są

to ibuprofen i paracetamol .

Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Działanie leków z grupy NLPZ polega na zmniejszaniu bólu, zmniejszaniu obrzęku oraz obniżaniu

wysokiej temperatury ciała.

Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który działając inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból

i gorączkę.

Ibuxal Plus stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu związanego

z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólu mięśni, leczeniu

objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się

z lekarzem.

2. Informacje ważne przed przyjęciem leku Ibuxal Plus

Kiedy nie przyjmować leku Ibuxal Plus:

• jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki zawierające paracetamol ,

• jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki przeciwbólowe , w tym ibuprofen, kwas

acetylosalicylowy w dużych dawkach (powyżej 75 mg na dobę) lub inne leki z grupy

niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), w tym inhibitory cyklooksygenazy-2

(COX-2),

• jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, paracetamol lub którykolwiek z pozostałych

składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),

1 • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki

przeciwzapalne z grupy NLPZ ,

• jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie lub krwawienie w obrębie żołądka lub

dwunastnicy (jelito cienkie),

• jeśli występują problemy z krzepnięciem krwi ( zaburzenia krzepnięcia krwi),

• jeśli występuje niewydolność serca, wątroby lub nerek ,

• w ostatnich trzech miesiącach ciąży ,

• u osób w wieku poniżej 18 lat .

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Ibuxal Plus należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent:

• ma zakażenie – patrz punkt „Zakażenia” poniżej,

• jest w podeszłym wieku ,

• ma astmę lub astma występowała w przeszłości,

• ma zaburzenie czynności nerek, serca, wątroby lub zaburzenia pracy jelit ,

• ma toczeń rumieniowaty układowy (SLE) – choroba autoimmunologiczna oddziaływująca na

tkankę łączną, powodująca bóle stawów, zmiany skórne oraz zaburzenia czynności niektórych

narządów; lub inne mieszane choroby tkanki łącznej ,

• ma zaburzenia żołądkowo - jelitowe lub przewlekłe, zapalne choroby jelit (np. wrzodziejące

zapalenie jelita grubego, choroba Crohna),

• u pacjentek w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub karmiących piersią ,

• pacjentka planuje zajście w ciążę.

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się

z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności, gdy są one stosowane

w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Ibuxal Plus należy to omówić z lekarzem lub farmaceutą,

jeśli:

- u pacjenta występują choroby serca, takie, jak niewydolność serca, dławica piersiowa (ból

w klatce piersiowej) lub jeśli pacjent miał zawał serca, operację pomostowania, występuje

u pacjenta choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie w stopach i nogach z powodu zwężenia

lub zablokowania tętnic) lub pacjent miał jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający

atak niedokrwienny, TIA),

- pacjent ma wysokie ciśnienie tętnicze krwi, cukrzycę, zwiększone stężenie cholesterolu,

w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, lub jeśli pacjent pali tytoń.

Zakażenia

Lek Ibuxal Plus może ukryć objawy przedmiotowe zakażenia, takie jak gorączka i ból. W związku

z tym, Ibuxal Plus może opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, a w konsekwencji

prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań. Zaobserwowano to w przebiegu wywołanego przez

bakterie zapalenia płuc i bakteryjnych zakażeń skóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli pacjent

przyjmuje ten lek podczas występującego zakażenia, a objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają,

należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Reakcje skórne

W związku ze stosowaniem leku Ibuxal Plus zgłaszano poważne reakcje skórne. Jeśli wystąpi

jakakolwiek wysypka na skórze, zmiany na błonach śluzowych, pęcherze lub inne objawy uczulenia

należy niezwłocznie przerwać stosowanie tego leku i zwrócić się o pomoc medyczną, ponieważ mogą

być to pierwsze objawy bardzo ciężkiej reakcji skórnej. Patrz punkt 4.

Lek Ibuxal Plus a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta

obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

2 Nie należy stosować leku Ibuxal Plus:

• z innymi lekami zawierającymi paracetamol ,

• z innymi lekami z grupy NLPZ, takimi jak aspiryna, ibuprofen.

Lek Ibuxal Plus może wpływać na niektóre inne leki lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, na

przykład:

kortykosteroidy w tabletkach,

antybiotyki (np. chloramfenikol lub chinolony),

antybiotyki (np. flukloksacylina), ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi

i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które wymaga pilnego

leczenia. Zaburzenie to może wystąpić szczególnie u pacjentów z ciężkim zaburzeniem

czynności nerek, posocznicą (stan, w którym bakterie i ich toksyny krążą we krwi, prowadząc

do uszkodzenia narządów), niedożywionych, nadużywających przewlekle alkoholu lub

przyjmujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu,

• leki przeciwwymiotne (np. metoklopramid, domperydon),

• leki przeciwkrzepliwe (tzn. rozrzedzające krew i zapobiegające tworzeniu się zakrzepów,

np. kwas acetylosalicylowy/aspiryna, warfaryna, tyklopidyna),

• leki pobudzające pracę serca (np. glikozydy),

• leki stosowane u pacjentów z wysokim stężeniem cholesterolu (np. cholestyramina),

• leki moczopędne (ułatwiające wydalanie nadmiaru wody),

• leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (ACE-inhibitory, takie jak

kaptopryl, leki beta-adrenolityczne, takie jak atenolol, antagoniści receptora angiotensyny II,

takie jak losartan),

• leki hamujące reakcję odpornościową (np. metotreksat, cyklosporyna, takrolimus),

• leki stosowane w leczeniu fobii lub depresji (np. lit lub SSRI - selektywne inhibitory

zwrotnego wychwytu serotoniny),

mifepryston (lek powodujący przerwanie ciąży),

• leki stosowane w leczeniu HIV (np. zydowudyna).

Niektóre inne leki mogą także wpływać na działanie leku Ibuxal Plus lub ich działanie może ulec

zmianie pod wpływem tego leku. Należy zawsze zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed

zastosowaniem leku Ibuxal Plus jednocześnie z innymi lekami.

Stosowanie leku Ibuxal Plus z jedzeniem i piciem

W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych lek Ibuxal Plus należy

przyjmować w trakcie jedzenia.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć

dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy przyjmować leku Ibuxal Plus, jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży, gdyż

może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną problemów podczas porodu. Lek

Ibuxal Plus może powodować zaburzenia nerek i serca u nienarodzonego dziecka. Może on zwiększać

skłonność do krwawień pacjentki i dziecka oraz powodować opóźnienie lub wydłużenie okresu

porodu.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie należy stosować leku Ibuxal Plus, chyba że lekarz uzna

użycie go za bezwzględnie konieczne. Jeśli konieczne jest leczenie w tym okresie lub podczas próby

zajścia w ciążę, należy zastosować jak najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Od 20

tygodnia ciąży lek Ibuxal Plus może skutkować zaburzeniami czynności nerek u nienarodzonego

dziecka, jeśli jest przyjmowany dłużej niż kilka dni. Może to prowadzić do niskiego poziomu płynu

owodniowego otaczającego dziecko (małowodzie) lub zwężenie naczynia krwionośnego (przewodu

tętniczego) w sercu dziecka. Jeśli wymagane jest leczenie przez okres dłuższy niż kilka dni, lekarz

może zalecić dodatkowe monitorowanie.

3 Lek Ibuxal Plus może utrudniać zajście w ciążę. Ibuprofen należy do grupy leków, które mogą

upośledzać płodność u kobiet. Jest to odwracalne po odstawieniu leku. Jeżeli pacjentka planuje zajście

w ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek Ibuxal Plus może powodować u niektórych osób zawroty głowy, senność, uczucie zmęczenia

i zaburzenia widzenia. Należy to uwzględnić w sytuacjach, gdy wymagana jest pełna sprawność

psychofizyczna, np. podczas prowadzenia pojazdu. Należy zachować ostrożność przy prowadzeniu

pojazdów i obsługiwaniu maszyn do czasu upewnienia się, jak lek Ibuxal Plus wpływa na pacjenta.

Lek Ibuxal Plus zawiera sód

Lek ten zawiera mniej niż 1 mmol sodu (23 mg) na tabletkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od

sodu”.

3. Jak przyjmować lek Ibuxal Plus

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według

zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego i wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia

objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub

nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem (patrz punkt 2).

Leku Ibuxal Plus nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią,

należy skontaktować się z lekarzem.

Dorośli: należy przyjmować 1 tabletkę z jedzeniem lub wodą , do 3 razy na dobę. Należy zachować

co najmniej 6-godzinną przerwę między kolejnymi dawkami.

Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy

na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada

3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu na dobę).

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Ibuxal Plus

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ibuxal Plus lub jeśli dziecko przypadkowo

przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać

opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy podjąć w takim

przypadku. Objawy mogą obejmować nudności, ból brzucha, wymioty (mogą występować ślady

krwi), ból głowy, dzwonienie w uszach, splątanie i drżące ruchy gałek ocznych. Po przyjęciu dużej

dawki zgłaszano występowanie senności, bólu w klatce piersiowej, kołatanie serca, utratę

przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna

oraz zaburzenia oddychania.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ibuxal Plus, należy natychmiast skontaktować się

z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, gdyż istnieje ryzyko wystąpienia z opóźnieniem

poważnego uszkodzenia wątroby.

Pominięcie przyjęcia leku Ibuxal Plus

4 Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku. W przypadku

pominięcia dawki leku należy przyjąć ją po przypomnieniu sobie, a następną dawkę można przyjąć nie

wcześniej niż po 6 godzinach.

Możliwe działania niepożądane 4.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

NALEŻY PRZERWAĆ STOSOWANIE leku oraz skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią:

zgaga, niestrawność,

objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (ostry ból brzucha, krwawe wymioty lub

wymioty zawierające cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy, krew

w stolcu, czarne smoliste stolce),

objawy zapalenia opon mózgowych takie jak sztywność karku, ból głowy, złe samopoczucie,

gorączka lub uczucie dezorientacji,

objawy ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności

w oddychaniu, nasilenie astmy),

Ciężkie reakcje skórne z pojawieniem się pęcherzy, takie jak rumień wielopostaciowy, zespół

Stevensa-Johnsona oraz toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka,

• Może wystąpić ciężka reakcja skórna zwana zespołem DRESS . Objawy zespołu DRESS

obejmują: wysypkę skórną, gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby

eozynofilów (rodzaj białych krwinek).

Ciężkie reakcje skórne o nazwie AGEP (ostra uogólniona osutka krostkowa) . Czerwona,

złuszczająca rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami, zlokalizowana głównie

w fałdach skórnych, tułowiu oraz kończynach górnych, której towarzyszy gorączka na początku

leczenia. W razie wystąpienia tych objawów należy przerwać przyjmowanie leku Ibuxal Plus i

niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Patrz także punkt 2.

Inne możliwe działania niepożądane

Często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 osób):

• ból brzucha lub złe samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka,

• zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (AlAT, GGTP), kreatyniny i mocznika we krwi

(wykrywane w badaniach krwi).

Niezbyt często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 100 osób):

• ból głowy i zawroty głowy,

• gazy i zaparcie,

• zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna,

• niestrawność, zgaga lub mdłości (zapalenie żołądka),

• zapalenie trzustki z towarzyszącym silnym bólem w górnej części brzucha promieniującym do

pleców i wymiotami,

• wysypki skórne, swędzenie i obrzęk twarzy,

• zwiększona aktywność enzymu wątrobowego (AspAT), zwiększona aktywność ALP i CPK

(wykrywane w badaniach krwi),

• zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie liczby płytek krwi (komórki krwi

biorące udział w krzepnięciu krwi).

Bardzo rzadko (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 000 osób):

• zmniejszenie liczby krwinek (objawiające się bólem gardła, owrzodzeniem jamy ustnej,

objawami grypopodobnymi, silnym zmęczeniem, niewyjaśnionymi krwawieniami, siniakami

oraz krwawieniami z nosa),

• zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, uczucie wirowania,

• dezorientacja, depresja, omamy,

5 • drętwienie, swędzenie i uczucie mrowienia skóry, zapalenie nerwu wzrokowego i senność,

• zmęczenie, ogólne złe samopoczucie,

• wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie wody w organizmie,

• problemy z wątrobą (objawiające się zażółceniem skóry oraz białkówek oczu),

• problemy z nerkami (objawiające się zwiększonym lub zmniejszonym oddawaniem moczu,

puchnięciem nóg),

• zaburzenia pracy serca (objawiające się dusznością, obrzękiem),

• nadmierna potliwość,

• plamica,

• zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Stosowanie takich leków, jak Ibuxal Plus, może się wiązać z nieznacznie zwiększonym ryzykiem

zawału serca (zawału mięśnia sercowego) lub udaru mózgu (patrz punkt 2).

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione

w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można

zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów

Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów

Biobójczych,

Al. Jerozolimskie 181 C, 02-222 Warszawa, Tel.: +48 22 49 21 301, Faks: + 48 22 49 21 309,

Strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat

bezpieczeństwa stosowania leku.

Jak przechowywać lek Ibuxal Plus 5.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku po skrócie EXP.

Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać

farmaceutę jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić

środowisko.

6. Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Ibuxal Plus

- Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i paracetamol.

- Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki : skrobia kukurydziana, powidon K-30, kroskarmeloza sodowa, celuloza

mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, glicerolu dibehenian.

Otoczka tabletki : Opadry White AMB II (alkohol poliwinylowy-częściowo zhydrolizowany,

talk, tytanu dwutlenek (E 171), glicerolu monokaprylokapronian, sodu laurylosulfan).

Jak wygląda lek Ibuxal Plus i co zawiera opakowanie

6 Ibuxal Plus są to białe do prawie białego, owalne, obustronnie wypukłe tabletki powlekane

o wymiarach (21 mm x 10,5 mm) ± 0,5 mm, oznakowane po jednej stronie znakiem podwójnego

okręgu.

Tabletki powlekane są pakowane w blistry.

Blister z białej folii PVC/PVDC/Aluminium zawierający odpowiednią liczbę tabletek powlekanych

lub

Blister z białej folii PVC/PVDC/Aluminium z zabezpieczeniem przed dostępem dzieci, zawierający

odpowiednią liczbę tabletek powlekanych.

Wypchnięcie tabletki z blistra zabezpieczonego przed dostępem dzieci może wymagać dodatkowego

wysiłku.

Pudełko tekturowe zawiera 1 blister (10 tabletek) lub 2 blistry (20 tabletek) oraz ulotkę dla pacjenta.

Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

Podmiot odpowiedzialny

Biofarm Sp. z o.o.

ul. Wałbrzyska 13

60-198 Poznań

tel.: +48 61 66 51 500

faks: +48 61 66 51 505

e-mail: biofarm@biofarm.pl

Wytwórca

ALKALOID-INT d.o.o.

Šlandrova ulica 4

1231 Ljubljana-Črnuče

Słowenia

Tel.: + 386 1 300 42 90

Faks: + 386 1 300 42 91

email: info@alkaloid.si

lub

TERAPIA S.A.

124 Fabricii Street

400 632 Cluj-Napoca

Rumunia

Tel.: +40 (264) 501 500

Fax: +40 (264) 415 097

e-mail: office@sunpharma.com

Ten lek jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru

Gospodarczego oraz w Zjednoczonym Królestwie (Irlandia Północna) pod następującymi

nazwami:

Malta Ibuprofen/Paracetamol Alkaloid-INT 200 mg/500 mg film-coated tablets

Bułgaria BlokMAX Duo 200 mg/500 mg film-coated tablets

БлокМАКС Дуо 200 mg/500 mg филмирани таблетки

7 Grecja Ibuprofen/Paracetamol Alkaloid-INT 200 mg/500 mg επικαλυμμένα με

λεπτό υμένιο δισκίο

Węgry Ibuprofen/Paracetamol Alkaloid-INT 200 mg/500 mg filmtabletta

Polska Ibuxal Plus

Rumunia PADUDEN DUO 200 mg/500 mg comprimate filmate

Zjednoczone Królestwo Ibuprofen/Paracetamol 200 mg/500 mg film-coated tablets

(Irlandia Północna)

Data ostatniej aktualizacji ulotki: 27.12.2022

8

Szczegóły pakowania

# Opakowanie Kategoria dostępności GTIN
0 10 tabl. OTC 05310001258825
0 20 tabl. OTC 05310001258658

Opinie o leku

Brak opinii o tym leku. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!

Dodaj opinię

Chcesz dostać powiadomienie na maila o tym, gdy uruchomimy wyszukiwarkę?